Napi tudomány: Hold-térképet készítettek az ELTE és a Cseh Tudományos Akadémia kutatói
A térkép egy geológiai rejtély megoldását is segítheti.
A térkép egy geológiai rejtély megoldását is segítheti.
A kép a tényleges kutatás melléktermékeként jött létre.
Jeget és vízgőzt már korábban is találtak, azonban folyékony halmazállapotban vizet még soha.
Bejelentették az első kereskedelmi űrrepülés és űrséta hivatalos dátumát.
A 35-50 év közötti férfi testét Szudán területén tárták fel még 2016-ban.
A kutatóknak rádiócsillagászati módszerekkel sikerült megfigyelniük egy olyan, eddig ismeretlen vihart is, amely a bolygó felhői alatt rejtőzik.
A "kőoszlop" névre keresztelt város fontos csomópont lehetett a maják egy jelentős időszakában.
Az elmúlt évek kutatásai szerint annyi biztos, hogy a Mars bolygó vörös színű. A most készült fotókon mégis lila, zöld és kék színekben pompázik.
Egy japán kutatás szerint a fogak elvesztése hatással lehet az agy memóriáért és tanulási képességért felelős részének zsugorodására.
Gondolkoztatok már azon, hogyan nézhet ki elképesztően közelről egy csiga miközben egy darab epret rágcsál? Lehet, hogy nem, de mi azért most megmutatjuk.
Különleges vízi hüllő fosszíliákat fedeztek fel az amerikai Utah államban.
A Durhami Egyetem tanulmányának célja, hogy hogy jobban megismerjük a világegyetemet és galaxisunkat, a Tejútrendszert és az is kiderülhet, milyen sebességgel tágul az univerzum és milyen lesz a jövőnk.
Újra feltalálták a vitorlázást? Nem egészen, bár szélenergiát is használnak, de emellett napenergiával is töltenék út közben a hajó akkuját, és természetesen a mesterséges intelligencia is előkerül.
Még a NASA fedezte fel őket, de egy olyan műholddal, ami gyakran változtatja látómezejét, még nem tudták teljes bizonyossággal igazolni a létezésüket, ami most megtörtént.
Egy 3D nyomtatóból most először szolgáltak fel valódi, termesztett halfilét, hogy ezzel igyekezzenek meghaladni az évezredekkel ezelőtti húsfogyasztási szokásokat.
A 3,5 millió évvel ezelőtt élő hatalmas állat akár 250 kilogrammot is nyomhatott.
A tervek szerint a kocsi kétezer kilométernél is többet futhat egy kilónyi üzemanyaggal, erre szüksége is lesz, mert a tervezői megdöntenének vele egy tavalyi rekordot.
Mindezt tette a Neptunusz 100 projekt keretében.
Egy olyan erejű robbanásról van szó, amely tízszer fényesebb volt, mint bármely eddig megfigyelt szupernóva (a Napnál nagyobb tömegű csillag végső robbanása).
Egy európai projekt visszahozna egy több, mint százkilós rakétarészt egy robotkarral megfogva. Ez nem csak a tisztább űr felé vezet el, de kontinensünk egyre nagyobb űrbéli szerepét is jelzi.